Türkiye Cumhuriyeti

Podgoritsa Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

2006 yılında yapılan referandum sonucunda Sırbistan ve Karadağ Devlet Birliğinden ayrılarak bağımsızlığını kazanan Karadağ’da Büyükelçiliğimiz 2008 yılında faaliyete geçmiştir.
Büyükelçiliğimiz bünyesinde Ticaret Müşavirliği bulunmakta olup Askeri Ataşelik Belgrad Büyükelçiliğimizden akreditedir.
 
Büyükelçiliğimizin görev bölgesi tüm Karadağ’ı kapsamaktadır.
 
Mehmet Murat Oğuz
Büyükelçi
15.04.2008-05.08.2009
Emine Birgen Keşoğlu
Büyükelçi
14.10.2009-15.06.2012
Mehmet Niyazi Tanılır
Büyükelçi
15.06.2012-07.08.2012
Mehmet Niyazi Tanılır
Büyükelçi
07.08.2012-15.08.2015
Serhat Galip
Büyükelçi
15.08.2015-